Liga Hercegovine: Međugorje uvjerljivom pobjedom stiglo do polufinala

Igrači MZ Međugorje sinoć su na završnom turniru pobjednika općinskih natjecanja „Liga Hercegovine“ u Ljubuškom pobijedili Zagoričane (Livno) 5:1.

Zagoričani su u prvi postigli pogodak, ali ostatak utakmice u potpunosti je pripao Međugorju.

Livnjaci su poveli u 14. minuti, no samo minutu kasnije Karlo Vasilj je poravnao na 1:1, što je bio i rezultat prvog poluvremena. U drugoj minuti nastavka Bernard Čilić doveo je Međugorje u vodstvo, nakon čega su Karlo Vasilj s dva pogotka i Ante Čilić s jednim postignutim pogotkom potvrdili plasman Međugorja u polufinale Lige Hercegovine.

U večerašnjem polufinalu Međugorje će u 22 sata odmjeriti snage s Lijevo obalom (Široki Brijeg). Širokobriježani su sinoć izborili plasman u polufinale nakon boljeg izvođenja šesteraca. Četrdeset minuta utakmice između Durmišuše (Posušje) i Lijeve obale završilo je 2:2, nakon čega su više preciznosti sa šest metara pokazali igrači Lijeve obale. Međugorje i Lijeva obala drugi su polufinalni par, dok su Rodoč II i Vidovo Polje prvi polufinalni par. Prva utakmica polufinala Lige Hercegovine na rasporedu je u 21 sat.