Marin Čilić u polufinalu Wimbledona

najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić po prvi puta u karijeri plasirao se u polufinale Wimbledona nakon što je u srijedu svladao Luksemburžanina Gillesa Müllera sa 3-6, 7-6 (6), 7-5, 5-7, 6-1 i u petak će protiv Amerikanca Sama Querreyja pokušati izboriti finale.

Čiliću je trebalo tri i pol sata da u četvrtfinalu dobije Müllera, jednog od rijetkih tenisača današnjice koji igraju klasičnim stilom za travu, odnosno servis i volej.

U prvom setu Čilić je pokazao dosta nervoze pa je kod 3-3 svojim pogreškama doveo Mullera do prilike za "break". Luksemburžanin je ponuđenu šansu iskoristio, a potom je još jednim oduzetim servisom dobio prvi set.

Müller je na svom servisu bio gotovo nepogrešiv i sa takvom igrom je nastavio i u drugom setu. U osmom gemu drugog seta Muller ponovno dolazi do prilike za "break" (15-40), ali Čilić se je uspio spasiti.

Hrvatski tenisač je, pak, do prve prilike za "break" stigao tek kod 5-5 u drugom setu. Nije ju uspio iskoristiti i set je otišao u tie-break. U 13. igri prvi do prednosti dolazi Muller, koji je poveo 5-3. No, hrvatski tenisač tada je odigrao nekoliko sjajnih poena, a pomogao mu je i Muller koji je kod 6-6 napravio dvostruku servis pogrešku. Time je otvorio vrata Čiliću da na svoj servis dobije drugi set, što je i uspio.

U nastavku meča opet ista priča, obojica igrača odlično su servirala i činilo se da ćemo ponovno gledati tie-break. No, kad je Muller, kod 5-6, servirao za poravnanje Čilić je počeo odlično vraćati servise i napokon je uspio napraviti "break", a time je ujedno dobii i set.

Čilić je trebao dovršiti posao u četvrtom setu, jer je u tri gema imao priliku za break, kod vodstva 1-0, pa kod 3-2 te kod 4-3. No, niti jednu priliku nije iskoristio i to mu se osvetilo kod 5-5, kada je izgubio servis, a potom i set.

I kad je bilo za očekivati da će Muller biti u psihološkoj prednosti u odlučujućem, petom setu, Čilić je odigrao fantastično, sa dva "breaka" došao je do vodstva 5-0 i rutinski je zaključio meč na svoj servis.

Prije toga Amerikanac Sam Querrey je u četvrtfinalu svladao branitelja naslova Britanca Andyja Murraya sa 3-6, 6-4, 6-7 (4), 6-1, 6-1.

Čilić ima 4-0 protiv Querreyja, a tri meča su odigrali na travi. Hrvatski tenisač ga je dva puta dobio u Wimbledonu u pet setova (2009. i 2012.) i jednom u Queen's Clubu.

"Mnogo mi znači plasman u polufinale Wimbledona, ovo je sjajan doseg. Müller je igrao odličan tenis danas, morao sam se jako potruditi kako bih stigao do pobjede. Na kraju sam osjetio veliko olakšanje jer ovi dugi mečevi traže puno koncentracije. Na početku nisam dobro servirao kao u dosadašnjim mečevima, ali kasnije se to popravilo. Vidio sam da je Querrey izbacio Murraya i da mi je on sljedeći protivnik. Ima odličan servis, ove godine igra jako dobro i sigurno me čeka težak meč. Očekujem da ću zadržati svoj ritam i nastaviti s dobrim igrama i protiv njega", rekao je Čilić, prenose sportske.jutarnji.hr.