Devetnica ružarija Kraljice svete krunice

Godine 1884. u kući zapovjednika Agrellija Majka Božja priopćila je način moljenja ove posebne devetnice.

Fortuna Agrelli punih je trinaest mjeseci strahovito trpjela i mučila se u grčevima. Od nje su digli ruke i najpoznatiji liječnici. Napaćena djevojka i njezina rodbina 16. veljače 1884. započinju devetnicu krunice Majci Božjoj. Kraljica svete krunice ukazuje joj se 3. ožujka. Sjedeći na prijestolju i obasjana svjetlom u naručju je držala dijete Isusa, a u ruci krunicu. Oboje su bili odjeveni u zlatnu odjeću. Uz njih su stajali sveti Dominik i sveta Katarina Sijenska. Prijestolje je bilo ukrašeno cvijećem, a Marijin lik isijavao je čudesnom ljepotom. Marija je pogledala patnicu majčinskom nježnošću, a bolesnica joj je zavapila riječima: „Kraljice svete krunice, budi mi milostiva, vrati mi zdravlje! Molila sam te u devetnici, ali još nisam osjetila tvoju pomoć. Tako bih željela ozdraviti.“

„Dijete“, odgovorila je Blažena Djevica, „zazivala si me različitim imenima i dobivala moje milosti. Budući da si me sada zazvala meni tako dragim imenom „Kraljice svete krunice“, ne mogu ti odbiti milost koju tražiš. Taj mi je naziv vrlo drag. Izmoli tri devetnice i bit ćeš uslišena.“ Po sljedećem je ukazanju Kraljica svete krunice rekla: „Tko god želi dobiti od mene kakvu milost, neka izmoli tri devetnice krunice kao molbu i k tome doda još tri devetnice u zahvalu.“ Ovaj događaj dojmio je Papu Lava XIII. i on započinje poticati vjernike da gorljivo mole krunicu. Tako je započela posebna pobožnost nazvana „Devetnica koju Gospa ne može ne uslišati“.

Kako moliti ovu devetnicu

1. Dan kad započinjemo devetnicu obilježavamo datum u kalendaru, kao i dan kada završavamo, odnosno 54. dan od početka molitve. Obilježavamo i dan kada počinjemo sa zahvalim dijelom. Ako se devetnica prekine, počinje se ispočetka. Uvijek pamtimo da molitva nije magija i da u duhovnosti nema automatizma. Svaka je iskrena molitva uslišana, možda samo na drugačiji nečin nego li očekujemo.

2. U svim danima molimo sva tri otajstva krunice; radosno, žalosno i slavno. U zamjenu možemo moliti i otajstvo svijetla, no važno je da se dnevno izmole tri različita otajstva krunice. Molitvu otajstva možemo podijeliti na više razdoblja u danu.

3. U prvih 27. dana molimo za jednu određenu milost koju smo prepoznali kao važnu potrebu. Specifičnost ove devetnice je, dakle, da ne nabrajamo mnoštvo nakana već da izaberemo jednu važnu i konkretnu nakanu. Prije početka tri dnevne krunice govorimo: „Ovaj ružarij molim na Tvoju čast i slavu, Kraljice svete krunice“ te izgovaramo odabranu nakanu. Najbolje bi bilo moliti za duhovnu preobrazbu nas i naših bližnjih, za svetost, obraćenje srca…

4. Nakon izmoljenih krunica svakodnevno molimo sljedeću molitvu: „Sjeti se, o milostiva Kraljice svete krunice iz Pompeja kako se još nikada nije čulo da bi netko od Tvojih štovatelja s krunicom tražio Tvoju pomoć i od Tebe bio zaboravljen. Ne odbaci moju molitvu, Majko Vječne Riječi, nego me dobrostivo usliši po svojoj svetoj krunici i zbog Tvoje naklonosti prema svetištu u Pompejima. Amen!“

5. U sljedećih 27 dana dnevno molimo tri krunice zahvale kao drugi dio devetnice. Nakon završene molitve tri otajstva krunice svakodnevno molimo sljedeću molitvu: „Što Ti mogu dati, o Kraljice puna ljubavi? Cijeli svoj život posvećujem i predajem Tebi. Koliko ću moći, širit ću Tvoju slavu, o Djevice svete krunice iz Pompeja jer kad sam zazvao/la Tvoju pomoć, pohodila me Božja milost. Svugdje ću svjedočiti milosrđe koje si mi iskazala! Koliko ću moći, širit ću pobožnost svete krunice. Svima ću navještati kako si mi bila dobra tako da bi i ostali, poput mene nedostojni grešnici, s pouzdanjem mogli doći k Tebi. O, kada bi cijeli svijet znao kako si dobra i koliko imaš smilovanja prema onima koji trpe, svi bi se ljudi utjecali k Tebi! Amen.“

6. Svaku pojedinu krunicu u oba dijela devetnice završavamo trostrukim vapajem Majci Božjoj: „Kraljice svete krunice, moli za nas!“

7. Ova se devetnica moli dulje nego ostale, iziskuje žrtvu i iako u današnje vrijeme nije lako pronaći vremena ova molitva odmara, ne iscrpljuje. Nađimo prikladno mjesti u vrijeme i, bez obzira na sve, krunicu molimo srcem da tako sudjelujemo u velekim Gospinim planovima za ovaj svijet i svakog od nas pojedinačno.

***Pobožnost Pompejske devetnicre širi udruga Betlehem moleći vjernike da barem jednu devetnicu izmole za poštovanje čovjekova života od začeća do prirodne smrti, odnosno za sve potrebe i borbe apostolata za život. Zadobivene milosti možete posvjedočiti i poslati na adresu Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

padrepio.hr

Tagged under