Grad u Engleskoj zabranjuje znak križa i korištenje blagoslovljene vode u blizini centra za pobačaje

Vijeće u Engleskoj proglasilo je nezakonitim znak križa i molitvu na javnim mjestima oko pružatelja usluga pobačaja.

Vijeće Bournemoutha, Christchurcha i Poolea u južnoj Engleskoj povuklo je crvene linije oko pružatelja usluga pobačaja i označilo to područje "sigurnom zonom". Svatko tko bude uhvaćen da se križa, recitira Sveto pismo ili blagoslivlja svetom vodom iza ovih crvenih linija može biti kažnjen sa 100 funti ili riskira sudsku osudu, javlja CNA.

Istaknuti katolički obraćenik Gavin Ashenden napisao je na Twitteru: “Bournemouth 2022. Sada je ilegalno križati se. Stanite na trenutak i razmislite o implikacijama…”

 Jedan korisnik Twittera odgovorio je na Ashendenov tweet, rekavši: "Ovo je tako eksplicitno antireligiozno, antikršćansko neprijateljstvo."

U priopćenju za javnost objavljenom 11. listopada, vijeće je reklo da je odluka o provođenju naloga za zaštitu javnih prostora (PSPO) donesena nakon javne rasprave. PSPO je namijenjen zaustavljanju antisocijalnog ponašanja.

Na konzultacije se javio 2.241 odgovor. Sedamdeset i pet posto ispitanika podržalo je načelo provedbe PSPO-a, dok ga 24% nije podržalo, stoji u priopćenju Vijeća za medije.

"Iako priznajemo pravo svakoga na provođenje mirnog prosvjeda, morali smo to uravnotežiti s nevoljom koja je uzrokovana ili će vjerojatno biti uzrokovana i štetnim utjecajem ponašanja koje doživljavaju oni koji pristupaju medicinskim uslugama ili rade svoj posao", vijećnik Bobbie Dove stoji u priopćenju.

Naredba je na snazi ​​od 13. listopada i ostat će na snazi ​​tri godine.

CNA je kontaktirao biskupiju Portsmouth, ali do trenutka objave nije dobio odgovor.

 Zabrana Vijeća nije jedino što brine neke zagovornike života.

Društvo za zaštitu nerođene djece skrenulo je pozornost na nalaze inspekcijskog izvješća u ustanovi za pobačaje u Bournemouthu koje je identificiralo brojne probleme.

Izvješće o inspekciji na 30 stranica Komisije za kvalitetu skrbi, neovisnog regulatora, pokazalo je da centar za pobačaje, kojim upravlja Britanska savjetodavna služba za trudnoću (BPAS), "nije uvijek osigurao da je ispravna pravna dokumentacija popunjena" prije nego što su poduzeti kirurški pobačaji .

Štoviše, u pregledu se navodi da ustanova BPAS u Bournemouthu "nije uvijek pružala njegu i liječenje u skladu s trenutnim nacionalnim smjernicama kako bi se osiguralo da se s ostacima trudnoće postupa s poštovanjem".

Predstavnik ustanove nije bio odmah dostupan za komentar u utorak.

Društvo za zaštitu nerođene djece 13. listopada je reklo : "Bezdušno zanemarivanje BPAS-a prema tjelesnim ostacima pobačenih beba razotkriveno je u još jednoj osuđujućoj istrazi."

Poticanje na takozvane "sigurne zone" oko klinike za pobačaje u Bournemouthu nije izoliran slučaj.

Right to Life UK rekao je 9. listopada da će "zona cenzure u Manchesteru uskratiti trudnicama emocionalnu i praktičnu podršku."

Vlada UK priznala je da je ljudsko pravo na slobodu vjere ili uvjerenja zajamčeno međunarodnim pravom.

Prema vlastitim smjernicama , to uključuje "ne samo slobodu da se zadrže osobna razmišljanja i uvjerenja, već i mogućnost da ih izrazite pojedinačno ili s drugima, javno ili privatno."