“Trebali bi shvatiti da su upravo trenuci provedeni pred Presvetim najsretniji u našem životu.”
Svijet u kojem se nalazimo pun je buke ali i zbunjenosti.
Bili vi tradicionalni Katolik ili progresivni modernistički Katolik, trebali biste barem voditi računa o činjenici da dijelovi Isusa u Svetoj pričesti padaju na tlo i da se čitavo vrijeme po njima gazi u Katoličkim crkvama diljem svijeta.
Klanjamo Ti se, presveti Gospodine Isuse Kriste, ovdje i u svim Tvojim crkvama koje su po cijelom svijetu i blagoslivljamo Te, jer si po svom svetom križu otkupio svijet.
Ljubav prema Isusu potiče nas vjernike da i izvan zajedničkog slavlja dođemo na pohod i poklon.
Što je adoracija? Kako izgleda? Što se ondje radi? I još mnogo toga!
Gospodine, večeras stojim pred dvjema tajnama:
jedna je tajna u tvome liku u Presvetom Oltarskom Sakramentu,
a druga je tajna moje vlastito biće.
1. Biti velik znači dati se, ne djelomično, već potpuno na službu drugima.
Dajmo dužno štovanje svojemu Gospodinu. U presvetom sakramentu Euharistije sadržan je čitav Krist.
Na današnji dan osnovane su Sestre Sakramentine Don Orionea kako bi na poseban način spašavale svijet: svojom sljepoćom.
Gospa je u svojim porukama od početaka ukazanja često pozivala na pobožnost klanjanja, i upravo su njezine poruke, poput ove „Ja sam uvijek prisutna kad se vjernici klanjaju. Tada se dobivaju posebne milosti.“ (poruka 15. ožujak 1984.) – bile poticaj fra Slavku Barbariću da u večernji molitveni program uključi ovu pobožnost.
Snimka nigerijskih vojnika na euharistijskom klanjanju na bojišnici dirnula je srca ljudi diljem zemlje.
Upoznajte prvi klauzurni samostan vječnog klanjanja u Svetoj zemlji.
Brojni hodočasnici ističu kako ih se u Međugorju najviše dojmila pobožnost klanjanja Isusu u Presvetom oltarskom sakramentu.
U vrijeme noćnoga klanjanja Isusu u Presvetom Oltarskom Sakramentu u „Kući euharistijskog plamena“ u Werlu (Njemačka), 11. listopada 2014. godine Isus se na nekoliko minuta pokazao u Presvetoj Hostiji.
Čudesne se stvari događaju u adoraciji. Euharistija se u katekizmu opisuje kao „izvor i vrhunac“ naše vjere. Nije lako naći vremena za odlazak na klanjanje pred Presvetim Oltarskim Sakramentom. Ali ako ipak to učinite, pogotovo ako to činite redovito i otvorena srca, to može imati nevjerojatan učinak.